Amlux

świadczymy usługi utrzymania czystości...
i wszystko w porządku...

Co trzeba wiedzieć o sprzątaniu hipermarketów?

W hipermarketach codziennie robią zakupy setki klientów. Utrzymanie w nich porządku jest niełatwym zadaniem. Hipermarkety to przecież ogromne powierzchnie, oczywistym więc jest to, że nie da się ich wysprzątać ręcznie. Dlatego sklepy zatrudniają profesjonalne firmy sprzątające, które posiadają odpowiednie urządzenia, dzięki którym wykonanie takiego ogromu pracy w jedną noc jest możliwe.

Kilometry posadzki

Sprzątanie hipermarketów to w dużej mierze sprzątanie podłóg. Po posadzce dziennie przechodzi wielu klientów i pracownicy obsługi. Nie tylko roznoszą po niej brud przyniesiony z zewnątrz, ale także rozsypują o rozlewają nieszczelnie zapakowane produkty, po które sięgają z półek, czy zostawiają na niej ślady narysowane gumą w podeszw. Ekipa sprzątająca musi więc być cały czas w pogotowiu. Do sprzątania podłóg w hipermarketach używa się specjalnych pojazdów, które nie tylko myją podłogę lub czyszczą na sucho, ale również suszą ją, aby klienci nie poślizgnęli się podczas zakupów. Pojazd umożliwia posprzątanie całej posadzki po zamknięciu sklepu. Ręcznie nie dałoby się wykonać tej pracy rzetelnie i efektywnie. Do tego ekipy używają specjalistycznej chemii. Jest ona nie tylko bardziej wydajna niż znane nam środki, ale też nie zostawia przykrego zapachu.

Co jeszcze?

Jednak firmy sprzątające mają o wiele więcej zadań niż by się mogło wydawać. Pamiętajmy, że przed hipermarketami przeważnie znajdują się ogromne parkingi. Podczas śnieżnej zimy muszą być cały czas dostępne dla klientów. Do obowiązków firm należy też ich odśnieżanie i wywóz śniegu. Podobnie sprawa ma się na jesieni, gdy na parkingu zalegają spadające z drzew liście. Firmy sprzątające muszą też radzić sobie z błotem pośniegowym, które klienci wnoszą do hipermarketu. Tuż przy wejściu tworzą się ogromne kałuże, które są śliskie i niebezpieczne, a do tego wyglądają bardzo nieestetycznie. Ekipy sprzątające montują więc specjalne maty, przed wejściem, które mają za zadanie wyłapać część błota z butów. Oczywiście regularnie sprzątają też to, co mimo mat dostaje się do środka.