Amlux

świadczymy usługi utrzymania czystości...
i wszystko w porządku...

Jak sprząta się centrum handlowe?

Każdy z nas wie, ile wysiłku potrzeba, aby posprzątać własne mieszkanie. Nieraz samo umycie podłogi doprowadza nas do szału, jednak raz na jakiś czas musi po prostu być wykonane. Wyobraźmy sobie więc ile pracy potrzeba, by dokładnie posprzątać centrum handlowe po dniu jego działalności. Codziennie przez tego typu miejsca przechodzą setki osób: wnoszą na posadzki brud z zewnątrz, korzystają z toalet, wylewają napoje w food-courtach. W jaki sposób centrum handlowe jest doprowadzane do porządku w jedną noc?

Profesjonalne firmy sprzątające

Sprzątanie kompleksów handlowych zleca się profesjonalnym firmom sprzątającym, które mają doświadczenie, sprzęt i personel niezbędny do szybkiego i efektywnego posprzątania tak dużego obiektu. Jak łatwo można się domyślić, posadzek w centrach handlowych nie sprząta się ręcznie. Służą temu profesjonalne myjki i szorowarki, przypominające bardziej mały pojazd niż narzędzie do sprzątania. Dzięki nim pracownik firmy sprzątającej nie męcząc się, w komfortowej pozycji może wykonywać swoje obowiązki. Niewiele osób wie o tym, że planując budynek centrum handlowego bierze się pod uwagę pomieszczenia dla ekip sprzątających. Muszą być one umiejscowione tak, by ekipa mogła szybko i wygodnie przemieszczać się ze sprzętem.

Nie tylko posadzki

Sprzątanie centrów handlowych obejmuje również sprzątanie toalet. A te, w miejscach publicznych są nieraz zostawiane przez klientów w opłakanym stanie. Również do tego celu wymyślono specjalne urządzenia czyszcząco-ssące, które pozwalają umyć toalety szybko, higienicznie i skutecznie. Ekipy sprzątające najczęściej sprzątają toalety co maksymalnie kilka godzin, aby zawsze były czyste. Centra handlowe korzystają też z profesjonalnej pomocy przy myciu elewacji i okien  z zewnątrz budynku. Pracownicy profesjonalnych firm muszą nie raz zrobić to metodą alpinistyczną, zjeżdżając z dachu na linach po ścianach budynku. Ekipy musza pamiętać też o regularnym usuwaniu błota pośniegowego przy wejściach do budynku, gdyż jest ono bardzo śliskie i niebezpieczne dla klientów.