Amlux

świadczymy usługi utrzymania czystości...
i wszystko w porządku...

Godziny pracy ekipy sprzątającej

???????

Aby dało się komfortowo pracować w ogromnych biurowcach, firmy wynajmujące w nich powierzchnie muszą zatrudniać profesjonalne ekipy sprzątające. Jeszcze jakiś czas temu ekipy pojawiały się w biurach po godzinach pracy danej firmy. Jednak coraz bardziej popularne jest to, że sprzątacze dyskretnie wykonują swoje obowiązki w czasie dnia pracy. Które rozwiązanie jest lepsze?

Sprzątanie po godzinach

Sprzątanie po godzinach pracy danego biura jest bardzo wygodne i dla ekipy, i dla pracowników biura. Firma sprzątająca może hałasować dowoli i spokojnie dostać się do każdego zakamarka. Sprzątanie, gdy biuro jest puste, jest wygodne i efektywne. Taki system pasuje również wielu pracownikom biura. W ciągu dnia mogą się oni skupić na pracy, ni rozpraszani przez nagle włączony odkurzacz, czy kręcące się po biurze „obce” osoby. Zwłaszcza pracownicy odpowiedzialni za poufne dokumenty i projekty wolą, gdy dostęp do biura dla postronnych osób jest ograniczony w ciągu dnia. Jednak sprzątanie biura po godzinach sprawdza się tylko w wypadku małych firm i to tych, w których pracownicy względnie sami dbają o porządek. W ciągu dnia po prostu nie zdążą nabrudzić na tyle, by potrzebna była pomoc ekipy sprzątającej.

Sprzątanie w ciągu dnia pracy

Ten system staje się coraz bardziej popularny, zwłaszcza w dużych firmach. W ciągu dnia ekipa sprzątająca jest po prostu niezbędna, aby biuro mogło higienicznie prosperować. Niezbędne jest czyszczenie toalet co jakiś czas, w zimie nieustannie na posadzkach pojawia się błoto. Przy spotkaniach biznesowych, na które przychodzi kilkanaście osób, recepcja nie znalazłaby czasu chociażby na ładowanie zmywarki. Dlatego też ekipy „kręcą się” po biurze przez cały dzień. Co ciekawe, wielu pracowników chwali taki system pracy. Ucinają sobie oni pogawędki ze sprzątaczami i przyznają, że bardziej dbają o porządek w biurze, aby nie dokładać im więcej pracy. Niektórzy nawet pytają o skuteczną metodę na doczyszczenie jakieś zabrudzenia… u siebie w domu.