Amlux

świadczymy usługi utrzymania czystości...
i wszystko w porządku...

Odśnieżanie obiektów użyteczności publicznej

Dzieciaki kochają zimę i nigdy nie mogą doczekać się, kiedy wreszcie spadnie pierwszy śnieg. Dla nich śnieg kojarzy się z zabawą: lepieniem bałwana, wojną na śnieżki czy zjeżdżaniem na sankach z górki. Jednak dorośli widzą śnieg trochę inaczej. Dla nich z kolei jest on śliską mazią, która powoduje bolesne upadki na chodnik, opóźniaczem dojazdu do pracy, gdyż samochód należy odśnieżyć przed uruchomieniem, oraz brudnym błotem, które pojawia się na butach i palcie, gdy wybierają się chociażby na krótki shopping. Dlatego wielu dorosłych tak bardzo docenia usługi odśnieżania.

Profesjonalne ekipy sprzątające

Jeśli chodzi o budynki użyteczności publicznej, ich odśnieżanie to coś więcej niż „odkopanie” dojścia do nich. Odśnieżenie dużego centrum handlowego wymaga szeregu skoordynowanych działań, pamiętania o zachowaniu zasad bezpieczeństwa, i wykonaniu wielu prac towarzyszących tradycyjnemu odśnieżaniu. Ekipy muszą oczywiście odgarniać śnieg przy kilku wejściach do galerii handlowej, a w razie potrzeby – wywozić go z jej okolic. Błoto pośniegowe wnoszone do galerii handlowej sprawia, że posadzka przy wejściu jest bardzo śliska. Ekipy muszą więc zadbać o zamontowanie specjalnych mat przed wejściem, które ograniczą nieco ilość wnoszonego błota. Oczywiście w ich gestii jest też wyczyszczenie i osuszenie podłogi przy wejściu raz na jakiś czas i postawienie słupka ostrzegającego klientów przed poślizgnięciem się.

Nie tylko wejścia

Jednak na głowie ekip sprzątających jest o wiele więcej niż tylko odśnieżanie wejść. Muszą pamiętać też o tym, by odpowiednio odśnieżyć wjazdy do garaży, parkingi naziemne, oraz podjazdy dla ciężarówek dostawczych. Równie ważne jest… odśnieżanie dachów. Pamiętajmy, że dachy galerii handlowych to ogromne powierzchnie, na których gromadzą się duże ilości ciężkiego śniegu. Musi on być regularnie usuwany, by dach nie zarwał się i by nie doszło do tragedii. Śnieg z dachu musi być usuwany w pełnej dbałości o bezpieczeństwo nie tylko klientów i przechodniów, ale również samych ekip sprzątających.