Amlux

świadczymy usługi utrzymania czystości...
i wszystko w porządku...

Sprzątanie miejsc nietypowych

The people cleaning floor with machine.

Każdy z nas wie, jak skutecznie posprzątać mieszkanie. Przeważnie kupujemy do tego celu swoje ulubione detergenty, włączamy odkurzacz i powoli doprowadzamy dom do porządku. Wiemy też, że w wielkich biurowcach sprzątanie należy do obowiązków profesjonalnych firm sprzątających. Jak jednak wygląda sprzątanie apartamentowców, kościołów, czy hal sportowych? Te ogromne obiekty wymagają przecież specjalnego traktowania. W jaki sposób ekipy sprzątające radzą sobie z nimi?

Profesjonalny sprzęt

Przede wszystkim tego typu firmy dysponują specjalistycznym sprzętem. Wielofunkcyjne maszyny potrafią sprzątać na mokro i na sucho. Ważne jest to, że robią to niezwykle delikatnie, nie uszkadzają więc ozdobnych posadzek czy zabytkowych mebli. Sprzęt tego typu często posiada funkcję osuszania. Dlatego podłogi po umyciu nie są śliskie, a co za tym idzie – są bezpieczne. Maszyny do sprzątania ogromnych powierzchni mają wielkie możliwości. Umycie korytarzy w apartamentowcu przy pomocy mopa byłoby po prostu niemożliwe. Dzięki nowoczesnym urządzeniom obsługująca je osoba może sprzątać nie tylko skutecznie, ale również i w komfortowej, siedzącej pozycji.

Delikatne środki czyszczące

Profesjonaliści korzystają również z innych środków czyszczących niż zwykły Kowalski. Przede wszystkim nie wydają one przykrego, chemicznego zapachu. Zauważmy, że wielu miejscach publicznych które są sprzątane podczas naszego pobytu, bardzo rzadko czuć charakterystyczną dla domowych detergentów woń. Coraz więcej firm sprzątających przestawia się na używanie eko-środków, które są przyjazne dla środowiska. Nie tylko go nie zanieczyszczają, ale nawet produkowane są z naturalnych składników. Co ważne, mają również  delikatniejsze działanie na czyszczone powierzchnie. Czyszczą równie skutecznie jak zwykłe detergenty, jednak nie niszczą sprzątanego obiektu. Profesjonalne firmy sprzątające podejmują się sprzątania każdego obiektu, przy miejscach nietypowych zazwyczaj proszą o wytyczne, jak ich administrator wyobraża sobie wykonywanie usług.